Czech fansite about actress and singer Ashlee Simpson

Image and video hosting by TinyPic

Biografie

Ashlee Nicole Simpson Wentz se narodila 3.října 1984 v Dallasu (Texas) v USA. Ashlee je popová zpěvačka a skladatelka a příležitostná herečka.  Je mladší sestrou zpěvačky Jessicy Simpson.  V roce 2004 se dostala na výsluní díky její debutové desce Autobiography a také její vlastní  reality show  ,,The Ashlee Simpson show“. V roce 2005 vydává své druhé album I am me. V dubnu 2008 vyšlo album Bittersweet Word. Měsíc na to se provdala za svého dlouholetého přítele Peta  Wentze.  20.listopadu 2008 se jim narodil syn Bronx Mowgli.

 

Ashlee se narodila v Texasu otci Joe Truettovi Simpsonovi a matce Tině Ann Drewové. Od malička ji bavil tanec. Začínala s baletem a v jedenácti  letech byla přijata do Americké školy baletu v New Yorku. Během toho času trpěla anorexií a její váha klesla až ke 30kg při výšce 159cm. Její  rodiče ji ale podrželi a donutili, aby jedla více.  Jelikož její starší sestra Jessica začala se svou kariérou zpěvačky a herečky, rodina se rozhodla přestěhovat se do Los Angeles v Kalifornii. Díky tomu se také Ashlee začala objevovat v několika televizních reklamách.

Když se Jessica stala hvězdou po vydání jejího prvního alba, Ashlee se stala jednou z jejich tanečnic a doprovázela ji na jejím turné. Později se Ashlee objevila v několika filmech a seriálech (situační komedia Malcolm in the middle, film The hot Chin). V letech 2002 -2004 hrála v seriálu 7.nebe.  Nazpívala také několik písní. Song "Christmas Past, Present and Future" nebo "Just Let Me Cry", který se objevil  na soundtracku k filmu Freaky Friday. Nakonec Ashlee  podepsala  smlouvu s Geffen Records.

Debutové album Autobiography debutovalo v USA na prvním místě v červenci 2004 a jeho první týdenní prodej se pohybuje někde kolem 400 000 kopií. Album má dodnes trojitou platinovou certifikaci. V roce 2005 přišlo druhé album,které bylo úspěšné  o něco méně, ale přesto si našlo své místo v hudebním světě. V dubnu 2008 vydala své třetí album Bittersweet world.Byla to bohužel její nejméně vydařená deska. V hitparádách se nikde pořádně neudržela a dnešní prodej činí cca 200 000 kopií. Desky se také nedostalo žádné větší propagace, jelikož Ashlee v té době otěhotněla a stáhla se do ústraní.

V roce 2009 se pustila opět do práce. Rozhodla se však pro dráhu herečky. V seriálu Melrose Place si zahrála roli Violet Foster. A ke sklonku roku se vrhla na divadelní prkna a na Broadwayi si střihla roli ve slavném muzikálu Chicago.

Na rok 2010 se snad chystát nová, v pořadí již čtvrtá studiová nahrávka.

 (vlastní text, kopírovat pouze se zdrojem!)

Jessica Simpson je držitelkou několika zlatých a platinových desek. V poslední době se začíná čím dál častěji objevovat i jako herečka a modelka. Simpson byla spolu se svým bývalým manželem Nickem Lacheyem hvězdou série MTV Newlyweds: Nick & Jessica. Simpson se narodila v Dallasu ve státě Texas a až do svého průlomu v roce 1998 zpívala v kostelním chóru.
V roce 1999 debutovala albem Sweet Kisses, poté přišlo neméně úspěšné In This Skin a v roce 2001 album Irresistible, z nějž vzešel i jeden z největších hitů posledních let, nazvaný stejně jako samotné album. O Vánocích 2004 vydala mimořádné vánoční album ReJoyce The Christmas Album. V roce 2006 to bylo album Public Affair a dosud poslední nahrávka Do you know je z roku 2008.
 

Pete Wentz vyrostl ve Wilmette na předměstí Chicaga. Je nejstarší ze tří dětí a navštěvoval North Shore Country Day School, kde patřil do celostátního výběru fotbalistů. Po dokončení studia na střední škole v roce 1997 pokračoval ve studiu politologie na univerzitě DePaul. Skončil ale v prvním pololetí, jelikož už před nástupem na univerzitu váhal mezi školou a hudbou, která nakonec zvítězila.

V roce 2001 založil společně s Joe Trohmanem a Patrickem Stumpem Fall Out Boy, později se ke kapele připojil i Andy Hurley.V roce 2002 vydali Fall Out Boy první EP a brzy na to v roce 2003 svou první desku Fall Out Boy's Evening Out with Your Girlfriend. Kapela se v Chicagu rychle stala známou a Pete Wentz se stal jejím frontmanem.Ke konci roku 2003 podepsali Fall Out Boy nahrávací smlouvu s Island Records, kde ji také vyšlo DVD a další EP.From Under the Cork Tree vyšlo 3. května 2005 a dostalo se na deváté místo v americké hitparádě a v prvním týdnu se jej prodalo přes 70,000 kusů.

Momentálně se Pete věnuje především rodině a spekuluje se o rozpadu skupiny.

(Zdroj:wikipedia.cz)

Mowgli Bronx Wentz se narodil 20.listoapdu 2008. Jeho rodiče jsou Ashlee Simpson a Pete Wentz.Dle slov jeho maminky je to zdravé, čilé a vynalézavé dítě, které svým rodičům dělá jenom radost. I v tak útlém věku se prý projevují hudební sklony.

Ashlee si roli matky nemůže vynachválit.

Otec Joe Simpson (18.2. 1958) se živí jako producent svých dvou dcer.

Matka Tina Simpson (18.1.1960) pracuje jako stylistka.

Oba pocházejí z Texasu, ale v současné době žijí v Los Angeles.

 2004 Teen Choice Awards

Choice Fresh Face: Ashlee Simpson

Choice Song of the Summer: “Pieces of Me”- Ashlee Simpson

2004 Billboard Awards

Best New Female Artist: Ashlee Simpson

 2005 Fun Fearless Male Awards

Fun Fearless Female 2005

 2005 MTV Asia Video Music Awards

Favourite International Breakthrough Artist: Ashlee Simpson

 2006 TRL Awards

Bounce-Back Artist: Ashlee Simpson

 2006 MTV Australia Video Music Awards

Best Female Artist: Ashlee Simpson

Best Pop Video: Ashlee Simpson; “Boyfriend”

 2006 Kelly Slater Surf Invitational

Invitational Winner: Ashlee Simpson

 
Ashlee 2008-2012